2 Ekim 2014 Perşembe

Overlok Makinası Aşkına- Masa Örtüsü

En son bloğuma yazı yazalı 15 günü geçmiş.Tamam, çok düzenli bloğuma post geçemediğim doğrudur ancak hiç bu kadar uzun olmamıştı...:(
Arkadaşlar, kızım ilkokula başladı.Bir de sınıf temsilcisi seçildim.Tüm gün çalışıyor gibiyim.Sabahları okul saatine kadar kızımla ödev yapıyoruz.Topu topu 1-2 sayfa ama bizim saatlerimizi alıyor.Okula hazırlıyorum, götürüyorum.Sonra okulda işler beni bekliyor.Sonra kızımı alıp eve geliyorum.Yemek hazırla, ödev yaptır,hoooppp yatma vakti...Delirmek üzereyim resmen. Ne evde düzenim kaldı ne de kendime ayıracak vakit..Dikiş zaten hakgetire...:(
2 senedir bir overlok makinasının hayalini kuruyorum.Şu makinayı mı alsam yoksa bu makinayı mı? Cıkkk şu makina iyi değil, bu da çok pahalı derken...Bir türlü alamıyordum.Zamanlaması pek iyi olmadı ama geçen ayın ortasında şu malum kampanyadan ben de faydalandım ve nihayet bir overlok makinam oldu.Çok sevindim hem de nasıl sevinç.Eşim bana araba aldığında bile bu kadar sevinmemiştim. (Eşim duymasın bu arada).
                                                            İşte benim prensesimmm...:))

 Ancaaakkk şu okul meselesinden dolayı resmen hevesim kursağımda kaldı.Makinayı bir tek garantisini yaptırmak için çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için açabildim.O zaman da bir masa örtülük kumaşımın kenarını overlok yapabildim.Bu arada makina canavar gibi...Merak edenlere duyurulur.Açıkcası ben overlokta hep sanayi makinesi kullandığım için böyle bir performans beklemiyordum.Çok az kullanabilmeme  rağmen çok hoşuma gitti.

                Daha sonra o kumaşı da basit yoldan astarlayarak bir masa örtüsü yaptım.


Örtünün çok da anlatılacak bişeyi yok aslında.İki kumaşı tersten üst üste koydum.Dört tarafını yüzünü çevirecek kadar küçük bir yer bırakacak şekilde makineye çektim.Bıraktığım o aralıktan kumaşların yüzünü çevirdim.Önce örtüyü ütüledim.Kaymasın diye...Sonra aralık kalan kısmı yüzünden makine dikişi yaptım.Bu kadarrr...:)

Ancak ben bu kadar basit ve çabuk biten işlere alışık olmadığım için acaba ucuna dantel mi eklesem diye düşünmekteyim.:) Bu dantel modeli de başladığım gibi duruyor, malum sebepten..

Ben ilkokul 1'in zor olduğunu biliyordum ama (sınıf anneliği ile birleşince oldu herhalde) bu kadar zorlanacağımı bilmiyordum.Düzenli ve dikişli günlerimin biran önce geri gelmesi dileğiyle...Sevgiler...

7 yorum:

 1. ne güzel mini mini birler annesi olmak biraz yoğun geçiyor galiba ama alışırsınız en kısa sürede
  overlok makinenizde hayırlı olsun en kısa zamada güzel dikişler bekliyoruz :))

  YanıtlaSil
 2. Çok teşekkür ederim.Ben de dikiş dikmeyi çok özledim.Bir de o kadar çok dikmem gereken şey var ki, bir bilseniz...

  YanıtlaSil
 3. Geçen yıl benim kızımda 1 e gidiyordu ve bende sınıf annesiydim. Halada Öyleyim. Bir müddet sonra alışılıyor. Tatlı telaşlar bunlar. Allah sağlık versin de girer yoluna. Birde masa örtün çok cici. Ben dantelin renginin o içindeki pembeden olursa daha iyi duracağı hissine kapıldım sanki:))

  YanıtlaSil
 4. Bende ayni durumdayim sabah o okula ben kursa cikista birlikte donuyoruz bende sinif annesiyim dikis falan hak getire bu aralar bakalim nereye kadar surecek sana da kolay gelsin arkadasim

  YanıtlaSil
 5. Makineni gule gule kullan canim. Bende almak istiyorum insallah birdahaki sefere. Tatli yogunluklarinda kolay gelsin sana ama dikislerinlede bos birakma buralari. Masa ortusu pratik ve guzel olmus. Gule gule kullan.

  YanıtlaSil
 6. Okul ve koşuşturmacalarınız da kolaylıklar dilerim. 1. Sınıf ve annesi olmak zor iş kız kardeşim o kıvamda şimdi; ). O malum kampanyadan ben de aldım; ) ben de sizin gibi mutlulukla kullanıyorum;) hayırlı olsun ençok dikilecek şey var akıllarda değil mi makinenin hevesi umarım aradan işlerinizi çıkartır ve yaparız Güle güle kullanın;).

  YanıtlaSil
 7. O makineden durumum sıkışık olmasına rağmen ben de aldım iyi ki de almışım çalışmasını çok sevdim güzel günlerde kullanalım makinemizi... :)

  YanıtlaSil